Uluslararası Lezzet: Adana Kebap

Uluslararası Lezzet: Adana Kebap

Uluslararası lezzet Adana kebap, ünü ülkemizi aşarak dünyaya yayılmış benzersiz bir lezzet olarak karşımıza çıkıyor. Ana malzemesi kuzu kıyma ve kuzu kuyruk yağı olan bu kebap, üzerine konduğu pide ve yanında gelen salata, meze gibi ekstralarla lezzette zirveyi görüyor. Peki; Adana kebabı böylesine lezzetli ve farklı kılan şey ne? Püf noktaları neler? Nasıl yapılır? Ustasının ağzından, Adana’nın en iyi kebapçısı Cihangir Kebap Kaburga’dan dinlemek için buyurun!

Uluslararası Lezzet: Adana Kebap

Milli Yiyeceklerimizin Sultanı: Adana Kebap

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından kendisine ‘Coğrafi İşaret’ verilen Adana kebap, dillere destan doyumsuz lezzeti tescillenmiş bir yemek olarak varlık gösteriyor. Tabii ki gastronomi şehrimiz Adana’nın daha pek çok yöresel lezzeti bulunuyor. Hepsi Türk mutfağında son derece büyük bir değere sahip olmasına rağmen Adana kebabının yeri çok başka!
Yiyenlere hiç bitmesin istedikleri tarifsiz bir lezzet şöleni sunan bu kebap, yurt içi ve yurt dışında kavuştuğu popüleriteyi fazlasıyla hak ediyor. Tadını sinir ve zarlarından ayrılmış, tertemiz kuzu etinden alan bu kebabın her lokmasında giderek katlanan bir haz var!

Adana Kebap Nasıl Hazırlanır?

Bunun için kuzu veya 1 yaşına girmiş erkek koyun eti önce sinirlerinden ayrılıp bir süre dinlendiriliyor. Daha sonra zırh olarak tabir edilen özel ve keskin bir bıçak yardımıyla elde kıyılıyor. Genellikle buna kuyruk yağı da ekleniyor.
Ardından etler; ince bir şekilde kıyılan kırmızı kök biber yahut normal pul biber, tuz karışımı ile birlikte iyice yoğruluyor. Hazırlanan kıymadan parçalar alınarak kebap şişlerine saplanıyor, odun ya da kömür ateşi üzerinde pişiriliyor.
Kullanılan mangal ise çoğunlukla portakal ya da meşe kömürlü, alevsiz, ateşli mangal oluyor. Şişlerin her biri mangala özenle yerleştiriliyor ve ara sıra çevrilerek güzelce pişmesi sağlanıyor.
Bu esnada kebabın üstündeki erimiş yağlar pide ekmeğiyle sıkılıyor. İşte kebapların üzerinden alınan bu yağ lezzetin daha fazla olmasına katkıda bulunuyor.
Yenmeye hazır hâle gelen uluslararası lezzet Adana kebap; domates, yeşil biber, süs biberi, söğüş, şalgam veya ayran gibi ekstralarla birlikte servis ediliyor. Sumaklı soğan salatası yahut çoban salata da Adana kebapla en çok yakıştırılan yiyeceklerin başını çekiyor.
•Ağzınız Sulanacak: Izgaralarımız

Adana Kebap Yanına Ne Gider?

Ara sıcak olarak lahmacun veya çiğ köfte tercih edilmesi oldukça yaygın. Mevsimine göre ise farklı meze ve salatalar tüketiliyor. Acı biberli soğan salata, ezme salata, marul salatası bunların başında geliyor.
Öte yandan bazıları Adana kebabın yanına ne gider? sorusunu cacık ve közde patlıcan ile cevaplandırıyor. Maydanoz, nane, tere gibi bitkilerin bolca kullanıldığı bir yeşillik tabağı da Adana kebapla güzel bir uyum sergiliyor.

En İyi Adana Kebap Nerede Yenir?

Şüphesiz ki Adana kebabı yurdumuzun her yerinde kolaylıkla bulmak mümkün. Tabii seçenekler bu kadar çok olunca en güzel lezzete en uygun fiyata kavuşmak biraz zorlaşıyor.
İşte bu noktada Cihangir Kebap Salonu imdada yetişerek sizi aradığınız enfes tada avantajlı fiyat ayrıcalığı ve üst düzey kalite güvencesiyle ulaştırıyor.
Adana kebapta farklılığın adresi olan Cihangir Kebap, bunu özel lezzetlerine ve şık sunumlarına borçlu.
Hijyen kurallarının da büyük bir hassasiyetle uygulandığı işletmemiz, mekânın temizliğinden ürünlerinin tazeliğine kadar her detaya önem veriyor. Deneyimli, güler yüzlü çalışanlarıyla özverili ve profesyonel bir hizmet veren Cihangir Kebap’tan doymadan ve memnun kalmadan ayrılmak imkânsız !
Siz de uluslararası lezzet Adana kebap ile kendinize ve sevdiklerinize tam anlamıyla bir ziyafet çektirmek istiyorsanız, Cihangir Kebap Kaburga olarak kapımız sonuna kadar açık!